Facebook Instagram

Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Soubor 5 grafik

O25/010

↑ Zpět na položky « »

Max Švabinský (1873-1962)

SOUBOR 5 GRAFIK

1939, 1943, 1951, 1953
Autoportrét, 1942, litografie na papíru, 14,5x10,8 cm (výřez pasparty), sign. vpravo dole tužkou "M. Švabinský", věnování tužkou pod tiskovou plochou "Panu Stanislavu Gajdošíkovi k Novému roku 1943". Autoportrét, litografie na papíru, 26,5x21,5 cm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo v tiskové ploše "M. Švabinský duben 51" a sign. vpravo dole tužkou "M. Švabinský". Portrét Petra Bezruče. Litografie na papíru, 38,5x28,5 cm, sign. a dat. vlevo v tiskové ploše "M. Švabinský duben 1957", sign. vpravo dole tužkou "M. Švabinský", zn. pod tiskovou plochou "Petr Bezruč". Portrét Julia Fučíka. Litografie na papíru, 31x23,5 cm, sign. a dat. v tiskové ploše "M. Švabinský 1950", sign. tužkou vlevo dole pod tiskovou plochou "M. Švabinský 21.1.51". Autoportrét, litografie na papíru, 1943, 23x16,5 cm (výřez pasparty), sign. vpravo dole tužkou "M. Švabinský". Paspartováno, rámováno, zaskleno. Další exempláře jsou uloženy ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. C 8142 (Bezruč), C 3759 (Fučík), C 3746 (autoportrét 1951), C 3803 (autoportrét 1943). Autoportrét 1942 publikován: Ludvík Páleníček, Zuzana Švabinská, Max Švabinský, Grafické dílo, Národní galerie v Praze, 1976, s. 463.

Vyvolávací cena: 3 000 Kč

Nejvyšší příhoz: VSNH  3 000 Kč
1 příhoz
Prodáno

Kontaktní údaje
Váš dotaz
↑ Zpět na položky « »